Shqiperia

Përfshihet nga flakët një parcelë me të mbjella në Gjirokastër, dyshohet se zjarrvënësi është… pronari

perfshihet nga flaket nje parcele me te mbjella ne gjirokaster dyshohet se zjarrvenesi eshte pronari
perfshihet nga flaket nje parcele me te mbjella ne gjirokaster dyshohet se zjarrvenesi eshte pronari

Një zjarr ka rënë në hyrje të fshatit Erind Bashkia Gjirokastër.

Zjarri ka nisur në një parcelë të sapo mbjellë ndërkohe që flakët kanë rrezikuar edhe ullishten në parcelën.

Gazetarja Brikena Metaj raporton se në vendngjarje ka shkuar reparti zjarrfikës duke bërë të mundur shuarjen e menjëhershme të flakëve dhe mos avancimin e tyre në drejtim të ullishtave dhe drurëve frutore. Zjarrvënësi mendohet të jetë pronari i parcelës.

Policia po heton për ngjarjen

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts