Kosova

Policia gjeti armatime pranë Banjskës, KFOR kontrollon zonën për depo të tjera municionesh

policia gjeti armatime prane banjskes kfor kontrollon zonen per depo te tjera municionesh
policia gjeti armatime prane banjskes kfor kontrollon zonen per depo te tjera municionesh

Ekipi për asgjësimin e mjeteve shpërthyese i KFOR-it ekzaminoi disa armatime të zbuluara nga Policia e Kosovës gjatë ditës së mërkurë në një depo në komunën e Leposaviçit në afërsi të Manastirit të Banjskës.

Sipas njoftimit të KFOR këto mjete shpërthyese u dërguan në laboratorët e mjekësisë ligjore.

“Ekipi i KFOR-it ka punuar në koordinim të ngushtë me Policinë e Kosovës”, thuhet në njoftimin zyrtar.

“Batalioni i Manovrimit i KFOR-it po siguron më tej zonën për të parë nëse mund të gjenden depo të tjera të mundshme pranë këtij objekti” njoftohet më tej.

Sipas raportit të policisë mjetet dyshohet si i përkasin ngjarjeve të shtatorit të vitit të kaluar ku grupi terrorist i drejtuar nga Milan Radoiçiç ka sulmuar një patrullë të Policisë së Kosovës ku humbi jetën polici Afrim Bunjaku.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts