Sport

Portugalia thyen me vështirësi Çekinë, një gol në fund nderon Ronaldon me shokë

portugalia thyen me veshtiresi cekine nje gol ne fund nderon ronaldon me shoke
portugalia thyen me veshtiresi cekine nje gol ne fund nderon ronaldon me shoke

Portugalia triumfoi në ndeshjen e parë të Euro 2024, duke mundur 2-1 Çekinë.

Ekipi i Martinez u vendos që në minutat e para në kërkim të golit. Në të 8-tën, Ronaldo tentoi me kokë, por pa rezultat. Në minutën e 24-të, Bruno Fernandes “flirtoi” me golin e avantazhit, por gjuajtja e mesfushorit të Manchester United përfundoi afër shtyllës.

Deri në fundin e fraksionit, Ronaldo pati edhe një mundësi tjetër, të cilën nuk e shfrytëzoi si duhet. Çekët realizuan të parët me Provod ndërsa autogoli i Hranas dhe goli në fund i Conceicao i dhuruan suksesin Portugalisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts