Sport

Prestige kthehet te fitorja, mund Klosin dhe ruan kryesimin

prestige kthehet te fitorja mund klosin dhe ruan kryesimin

Prestige kthehet të jetë vetvetja dhe arrin një fi tore me shifrat 2-1 ndaj Klosit në një ndeshje, që nuk rezultoi aspak e lehtë. Prestige e nisi me një gol të shënuar nga pika e bardhe me Limanin pas 9 minutash, por në të 60-ën Shera barazoi me një realizim mjaft të bukur. Në fund kthen avantazhin Ygor me një gol me kokë.

PJESA E PARË – Prestige e nis menjĂ«herĂ« nĂ« sulm ndeshjen dhe fiton njĂ« penallti, pas ndĂ«rhyrjes ndaj Aldo BranicĂ«s nĂ« zonĂ«. PenalltinĂ« e merr pĂ«rsipĂ«r Limani, i cili realizon me gjakftohtĂ«si. Prestige vijon dominues edhe pas golit tĂ« shĂ«nuar dhe qĂ«ndron nĂ« zonĂ«n e Klosit, teksa shansin mĂ« tĂ« mirĂ« e regjistron nĂ« tĂ« 31-Ă«n, me BranicĂ«n, qĂ« godet me kokĂ«, por gjen pĂ«rgjigjen e portierit Llaveshi. NĂ« 39-Ă«n Ă«shtĂ« Zrimeg, qĂ« tenton rrezikshĂ«m nĂ« hyrje tĂ« zonĂ«s, por nuk arrin tĂ« gjej kuadratin e Klosit, qĂ« nga ana tjetĂ«r lĂ« tĂ«rĂ«sisht tĂ« papunĂ« Hasanajn nĂ« kuadratin e Prestige.

PJESA E DYTˠ– Prestige e nis me njĂ« rast tĂ« mirĂ«. Zrimeg merr njĂ« vertikalizim nga Ademi, shmang njĂ« mbrojtĂ«s dhe portierin, por nĂ« finalizim gjen vetĂ«m rrjetĂ«n e jashtme. NĂ« tĂ« 47-Ă«n Ă«shtĂ« sĂ«rish Zrimeg, i cili lĂ«shon njĂ« parabolĂ«, qĂ« kalon portierin, por nuk gjen katĂ«rkĂ«ndĂ«shin. NĂ« tĂ« 16-Ă«n, nĂ« goditjen e parĂ« nĂ« portĂ«n e Hasanajt, Klosi barazon shifrat me njĂ« gjuajtje tĂ« SherĂ«s nga jashtĂ« zonĂ«s. NĂ« vijim loja flet vetĂ«m pĂ«r Prestige, qĂ« krijon dhe humbet nĂ« tĂ« njĂ«jtĂ«n kohĂ« tĂ« paktĂ«n katĂ«r raste tĂ« pastra, deri nĂ« minutĂ«n e 84-t, kur Frimpong nis njĂ« kros perfekt pĂ«r Ygor, i cili realizon saktĂ« me kokĂ« dhe rikthen avantazhin. NĂ« fund debuton edhe numri “1” i Prestige, Fatmir Hysenbelliu, i cili ndihmon nĂ« ruajtjen e qetĂ«sisĂ« dhe menaxhimin e rezultatit.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.