Bota

Princesha Kate me kancer/ “Tronditëse!”, reagon kryeministri britanik Rishi Sunak: Duhet t’i ofrohet privatësi

princesha kate me kancer tronditese reagon kryeministri britanik rishi sunak duhet ti ofrohet privatesi
princesha kate me kancer tronditese reagon kryeministri britanik rishi sunak duhet ti ofrohet privatesi

Pas deklaratës shokuese të Princesësh Kate, e cila deklaroi se ishte me kancer, vjen reagimi nga kryeministri Rishi Sunak.

Përmes një mesazhi ai tha se Kate ka treguar “trimëri të jashtëzakonshme” me deklaratën e saj, ndërsa i uroi asaj shërim të shpejtë.

“Javët e fundit ajo i është nënshtruar një shqyrtimi intensiv dhe është trajtuar në mënyrë të padrejtë nga pjesë të caktuara të mediave në mbarë botën dhe në mediat sociale. Kur bëhet fjalë për çështjet e shëndetit, si gjithë të tjerët, asaj duhet t’i ofrohet privatësia që të fokusohet në trajtimin e saj dhe të jetë me familjen e saj të dashur. Çdo diagnozë e kancerit është tronditëse. Por unë mund të imagjinoj vetëm stresin e shtuar të marrjes së atij lajmi mes spekulimeve të zymta që kemi parë javët e fundit. William dhe Kate kanë të drejtën e privatësisë dhe, si çdo prind, do të kenë pritur të zgjedhin momentin e duhur për t’i thënë fëmijëve të tyre”, tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts