Shqiperia

Priti presidentin Zelensky në Rinas/ Ministri Hasani nxjerr pamjet dhe jep mesazhin: Moment kyç për nxitjen e lidhjeve dypalëshe

priti presidentin zelensky ne rinas ministri hasani nxjerr pamjet dhe jep mesazhin moment kyc per nxitjen e lidhjeve dypaleshe
priti presidentin zelensky ne rinas ministri hasani nxjerr pamjet dhe jep mesazhin moment kyc per nxitjen e lidhjeve dypaleshe

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky mbërriti mbrëmë para pak mesnate në vendin tonë, ndërsa u prit nga ministri i Jashtëm Igli Hasani dhe ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali.

Ministri Hasani me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se ky është një moment kyç i nxitjes së lidhjeve dypalëshe. Po ashtu ministri shprehet se janë në solidaritet me Ukrainën.

“I nderuar të mirëprisja në Tiranë, Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy. Ky është një moment kyç për zhvillimin e marrëdhënieve dypalëshe dhe të qëndrojmë në solidaritet me Ukrainën në luftën e saj heroike kundër agresionit të Rusisë.”, thuhet në mesazhin e Hasanit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts