Shqiperia

Projekti i dhëndrit të Trump për Sazanin, Shabani: I shqetësuar se si një pasuri kombëtare përdoret për favore private. Çfarë mund të kërkojë Rama

projekti i dhendrit te trump per sazanin shabani i shqetesuar se si nje pasuri kombetare perdoret per favore private cfare mund te kerkoje rama
projekti i dhendrit te trump per sazanin shabani i shqetesuar se si nje pasuri kombetare perdoret per favore private cfare mund te kerkoje rama

Duke folur për planet e publikuara ditët e fundit në media rreth investimit të Jared Kushner në ishullin e Sazanit, Endrit Shabani, Kryetar i Nisma “Thurje”, theksoi në “Open” në News 24, thotë se shqetëson përdorimi i pasurive private për pazare private.

“Nuk më intereson fare marrëdhënie e PD me Amerikën. Ndërsa marrëdhënia e Ramës më shqetëson. Kush është favori që mund t’i kërkojë?! Asgjë se përjashton. Unë besoj që Rama drejton një nga qeveritë më të korruptuara.

Besoj që SPAK-u është i pavarur dhe dalngadal e do e rrethojë edhe më tepër Ramën dhe favori që mund të kërkojë është pezullimi i SPAK-ut. Potencialisht ekziston ky risk. Sepse SPAK-u ekziston falë mbështetjes së amerikanëve, anglezëve dhe BE-së.

Një rrezik ekziston dhe besoj ekziston mundësia për një tentativë të tillë. Më shqetëson pasuria kombëtare që përdoret për pazare private dhe e dyta që mund të përdoret për shkëmbim favoresh”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts