Shqiperia

“Provokime të pamatura!”/ Rusia lëshoi raketa pranë vendit ku Zelenksy takoi Mitsotakis, Rama: Dënojmë fuqishëm sulmin!

provokime te pamatura rusia leshoi raketa prane vendit ku zelenksy takoi mitsotakis rama denojme fuqishem sulmin
provokime te pamatura rusia leshoi raketa prane vendit ku zelenksy takoi mitsotakis rama denojme fuqishem sulmin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me sulmin rus ditën e djeshme pranë vendit ku presidenti ukrainas Volodymir Zelensky takoi kryeministrin grek Mitsotakis.

Postimi:
Ne dënojmë fuqishëm sulmin me raketa ruse në Odessa që rrezikoi jetën e kryeministrit Mitsotakis të Greqisë, mikut dhe aleatit të përkushtuar të NATO-s dhe Presidentit Zelensky, të cilin pata kënaqësinë ta prisja javën e kaluar në Tiranë. Këto janë provokime të pamatura dhe të rrezikshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts