Sport

PSG “troket” te Barcelona për dy lojtarë, vetëm njëri prej tyre mund të transferohet në Paris

psg troket te barcelona per dy lojtare vetem njeri prej tyre mund te transferohet ne paris
psg troket te barcelona per dy lojtare vetem njeri prej tyre mund te transferohet ne paris

PSG po mendon për merkaton. Klubi kampion i Francës ka identifikuar 2 lojtarë të Barcelonës, si përforcimet e duhura. Bëhet fjalë për mbrojtësin Jules Koundé dhe 17-vjeccarin e prapavijës  Hector Fort.

Në bazë të asaj që shkruajnë mediat, katalanasit janë të hapur për shitjen e Koundé, por e konsiderojnë Fort si të pashitshëm. Ky i fundit, megjithatë, ka  një klauzolë vetëm 6 milionë euro, e në rast dëshire të tij, mund të largohej gjithsesi.

Ndërsa Fort duket i destinuar të rinovojë, Koundé është i hapur për tratativa. Megjithatë, PSG-së sigurisht që do t’i duhet një shifër më e lartë se 50 milionë euro për ta sjellë futbollistin në Francë, vendi i origjinës së Kounde. Barcelona, ​​edhe për shkak të situatës së komplikuar financiare të klubit, mund të pranojë të privohet nga shërbimet e tij.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts