Bota

Putin mat forcat me Perëndimin: Arsenali i armatimeve ruse, superior ndaj atyre të NATO-s

putin mat forcat me perendimin arsenali i armatimeve ruse superior ndaj atyre te nato s
putin mat forcat me perendimin arsenali i armatimeve ruse superior ndaj atyre te nato s

Presidenti rus Vladimir Putin është shprehur i kënaqur me arsenalin e armëve dhe industrinë në Rusi, të cilat sipas tij lënë pas ato të NATO-s.

“Industria jonë e mbrojtjes demonstron një ritëm dhe cilësi shumë të mirë të punës,” tha Putin në një takim me pjesëmarrësit në një forum në Rusi.

Sipas tij, “nëse krahasojmë armatimet moderne të NATO-s, armatimet e periudhës së fundit të epokës sovjetike, në disa aspekte janë inferiore, por jo gjithmonë”.

“Por nëse merrni armatimet tona më të reja, ato janë qartësisht superiore ndaj gjithçkaje. Ky është një fakt i qartë,” theksoi Putin.

Kreu i Kremlinit u shpreh se po i referohej “pajisjeve raketore, mjeteve të blinduara dhe armatimeve të tjera që përdoren në fushën e betejës”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts