Shqiperia

“Qaravitjet e tyre nuk hyjnë në punë”- Salianji reagon pasi socialistët bojkotuan Komisionin Hetimor për TIMS: Ikën si djalli temjanit, por do të…

qaravitjet e tyre nuk hyjne ne pune salianji reagon pasi socialistet bojkotuan komisionin hetimor per tims iken si djalli temjanit por do te
qaravitjet e tyre nuk hyjne ne pune salianji reagon pasi socialistet bojkotuan komisionin hetimor per tims iken si djalli temjanit por do te

Pasi socialistët nuk u kthyen më në mbledhjen e komisionit hetimor parlamentar për ndërhyrjen në sistemin TIMS, kreu i komisionit, demokrati Ervin Salianji, tha se qaravitjet e tyre nuk hyjnë në punë dhe se do të kthehen në mbledhje.

“Ikën si djalli temjanit nga frika se institucionet do të jepnin llogari. Llogarinë do ta jepni një më një sepse ajo vendimmarrje është marrë nga ky komision me vendim të ndërmjetëm. Kërkesat apo ankesat apo qaravitjet që kemi qenë në tualet, kishim temperaturë, kishim sëmurë gjyshen, nuk e kishim mendjen, bëmë ironi nuk hyjnë në punë. Me këtë metodë kanë shkatërruar Shqipërinë.

Kërkesat për informacion drejtuar institucioneve do të depozitohen ashtu sic janë. PS nëse do të bllokojë punën e komisionit hetimor, e dinim që këtë variant do bëjnë, kam përshtypjen që do kthehen me një këmbë, sic ka ndodhur edhe herët e tjera. Hyjnë me mendtë e tyre dhe dalin me mendtë e të tjerëve nga telefonatat. Nuk kërkojnë të diskutojnë në publik, por në vende të tjera. Është e dukshme se kush ka gjera për të fshehur”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts