Sport

Rakitic i emocionuar pas largimit nga Sevilla: Kaluam vite të pabesueshme,  një cikël po përfundon

rakitic i emocionuar pas largimit nga sevilla kaluam vite te pabesueshme nje cikel po perfundon
rakitic i emocionuar pas largimit nga sevilla kaluam vite te pabesueshme nje cikel po perfundon

Çdo fillim e ka një fund.  Ivan Rakitic u largua nga Sevillia për të firmosur në Arabinë Saudite me Al-Shabab. Mesfushori kroat, pati vetëm fjalë të mira për skuadrën nga Sevilla, teksa nuk munguan emocionet.

“Thashë se nuk do të qaj… Mbi të gjitha, mbetem me atë që po përjetoj jashtë stadiumit.

Ne jetuam së bashku për 7 vite të pabesueshme. Unë kam pasur privilegjin ta vesh këtë fanellë 323 herë.  Duhet të kuptojmë se një cikël po përfundon, është e rëndësishme të jemi të qartë për diçka të tillë,  edhe nëse ndonjëherë mund të jetë e dëmshme” – Tha ai.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts