Sport

Rei Manaj “fikson” turqit, Arda Turan kërkon bomberin kuqezi

rei manaj fikson turqit arda turan kerkon bomberin kuqezi
rei manaj fikson turqit arda turan kerkon bomberin kuqezi

Rey Manaj po shkëlqen në sezonin e parë në Turqi, ku deri më tani ka realizuar 16 gola. Paraqitjet e tij nuk kanë mbetur pa u vënë re, teksa së fundmi një klub ka shfaqur interesim për sulmuesin kuqezi.

Skuadra e sapo ngjitur në elitën turke, Ejupspor e pëlqen shumë lojtarin e Kombëtares dhe sipas “Ajansspor”, tashmë kanë nisur kontaktet mes meanxherit të Manaj dhe palës tjetër.

Drejtori i Ejupsorit, Arda Turan po identifikon profilet e duhura që mund të forcojnë skuadrën për sezonin tjetër dhe ylli kuqezi shihet si afrimi i duhur. Për momentin nuk mund të flitet për shifra pasi është ende herët, por ajo që mund të thuhet me siguri është se vera do të jetë e nxehtë për Manaj.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts