Shqiperia

“Rikthim menjëherë në normalitet në Kuvend”, Bardhi pas miratimit të dy komisioneve hetimore: Pas 5 muajsh u vërtetua se…

rikthim menjehere ne normalitet ne kuvend bardhi pas miratimit te dy komisioneve hetimore pas 5 muajsh u vertetua se
rikthim menjehere ne normalitet ne kuvend bardhi pas miratimit te dy komisioneve hetimore pas 5 muajsh u vertetua se

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi deklaroi sot se do të nisë menjëherë puna në Kuvend, për të dëgjuar zërin e qytetarëve.

“Në vijim të mbledhjes së shkuar të konferencës së Kryetarëve ku ramë në dakord në parim për të normalizuar veprimtarinë në Kuvend, sot u vendos në dakordësi të plotë mes gjithë anëtarëve ka marrë vendimet që konkretizojnë atë dakordësi. Është rënë dakord siç e dini, miratimi i Komisionit Hetimor për kontratat dhe sterizilim dhe chep-up apo dhe për ngritjen e komisionit hetimor për sistemin tims. Këto kanë qenë shqetësimet tona. Siç kemi deklaruar prej 5 muaj edhe pse jemi akuzuar. Ne rikthehemi menjëherë në normalitet që te jemi zëri i qytetarëve. Sot po tregojmë se kemi bërë atë që kemi thënë në këto 5 muaj.”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts