Shqiperia

Shehu: 22 marsi, dita e fitores së demokracisë na gjen me Berishën si të burgosur politik. T’i kthehemi idealeve të atyre ditëve

shehu 22 marsi dita e fitores se demokracise na gjen me berishen si te burgosur politik ti kthehemi idealeve te atyre diteve
shehu 22 marsi dita e fitores se demokracise na gjen me berishen si te burgosur politik ti kthehemi idealeve te atyre diteve

Deputeti i PD-së Tritan Shehu, me anë të një postimi në rrjetet sociale, shprehet se 22 marsi, kur PD fitoi për herë të parë zgjedhjet pluraliste në vend është dita e demokracisë.

Shehu thekson se kjo ditë e gjen Shqipërinë shumë vite me vonë me liderin historik të Partisë Demokratike të burgosur politik. Shehu bën thirrje që t’i kthehemi idealeve të demokracisë dhe lirisë.

Postimi i deputetit Tritan Shehu:

22 Mars, dita e fitores se demokracise!

Nje nga ditet me te shenuara ne historine tone mijra vjecare kombetare.

Dita qe celi per here te pare pluralizmin e vertete, demokracine perendimore per ne shqiptaret.

Qe na afroi me familjen tone natyrale e jetike, Europen e Perendimin!

Por qe fatkeqesisht sot na gjen perseri shume larg atyre vlerave, lirive qe “cliroi” 22 Marsi 1992!

Na gjen me promotorin e demokracise, liderin e opozites, Sali Berishen, te burgosur politik.

Gje qe tregon e na impenjon per betejat e pa kompromis per tu rikthyer ne ato ideale te atij 22 Marsi!

(Balkanweb) 

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts