Shqiperia

Shembja e masivit shkëmbor në Rrugën e Arbrit, Çollaku: Dosja e Koncesionit të Rrugës së Arbrit, shumë shpejt në SPAK

shembja e masivit shkembor ne rrugen e arbrit collaku dosja e koncesionit te rruges se arbrit shume shpejt ne spak
shembja e masivit shkembor ne rrugen e arbrit collaku dosja e koncesionit te rruges se arbrit shume shpejt ne spak

TIRANË – Deputeti i Partisë Demokratike Kreshnik Çollaku ka reaguar, pas shembjes së masivit shkëmbor në Rrugën e Arbrit. Çallaku deklaroi se dosja e koncesionit të Rrugës së Arbrit shumë shpejt do të denoncohet në SPAK. Ai shton se keqpërdoruesit dhe abuzuesit duhet të përfundojnë sa më parë përpara drejtësisë.

Postimi i deputetit demokrat Kreshnik Çollaku:

Rruga e Arbrit, një lëngim që nuk mbaron kurrë.

Fushatat kanë mbaruar, shiritat janë prerë, ministra e kryeministra kanë kërcyer rrugëve duke festuar hapje tunelesh e kanalesh, shtrime asfaltesh etj.

Në pamjet e mëposhtme shikohet qartë realiteti i punimeve në Rrugën e Arbrit.

Shembje rrugësh në mes të ditës.

Koncesioni i Rrugës së Arbrit ka kushtuar miliarda.

Kjo situatë katastrofale ka vetem një emër: Keqperdorim i fondeve publike.

Dosja e Koncesionit të Rrugës së Arbrit, shumë shpejt në SPAK.

Keqpërdoruesit e abuzuesit përpara Drejtësisë.

Mjaft është mjaft!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts