Sport

Shpërthen Sokol Kushta: Idrizi shkatërroi Flamurtarin, paaftësinë e tij ia faturon Dukës që e ka votuar…

shperthen sokol kushta idrizi shkaterroi flamurtarin paaftesine e tij ia faturon dukes qe e ka votuar

Legjenda vlonjate, Sokol Kushta ka reaguar sërish përmes një postimi në Facebook. Ai ka akuzuar administratorin Sinan Idrizi që ka shkatërruar klubin e Flamurtarit.

Postimi i plotë

Kur fillon mengjesi me gënjeshtra ne gazeta …..une se dija qe Sinani qe dhe genjeshtar , por e mora vesh sot..E di qe ne futbolli eshte i paaftë, po genjeshtar kuurrrrre.Une nuk kam marr asnjëher pjes qe nga 2008 te asnje bashkepunim te Flamurtari pasi kisha punët e mija private dhe kurr nuk kam kërkuar asnje post. Kur erdhi Sinani jo e jooooo se e njifja mire deri ne 1993..kurreee nuk i kam kërkuar kryetarit te kaluar te mar ekipin, kurrre ,,pasi nuk kisha komunikim fare per 4 vjet. i kam dal ne krah Sinanit ne keshillin bashkiak per te vazhduar te Flamurtari pasi investonte , deri sa te merte pjesë ne ankande, por ky gjithmon s’donte ankande..kam marre verejtjet nga i gjithë populli i Vlores per kete njeri , qe shkatërroi Flamurtarin dhe mundohet gjithmon te implikoj federaten dhe Armandon per paaftësinë e tij, ne nje kohë qe ka 3 here qe e voton me 2 duar per president Armandon…Dhe me implikon mua, me gënjeshtra dhe mashtrime te prishi imazhin tim.Kur mori vesh qe kryetari i ri i bashkis federata dhe une do financonin per te bere nje qendër sportive, po ben cdo gje negative kundër meje..Ky person do pyllin e sodes per interesat e tija,kurse une po mar nje fushe me plehra dhe po investoj leket e mija me qëllim kthimin ne nje qendër rinore per shkollat,femijet e Vlores te cilet s’kane asnje ambient sportiv.Megjithate une i bej thirrje dhe këshillit bashkiak pjesë e te cilit jam , ti kthej përgjigjen e merituar Sinanit, pasi vendimet i marim unanim, pasi une perfaqesoi nje qytet qe per kete person nuk flet asnje njeri mire.Sinan, sa me shume servila dëgjon aq me shume delirant po bëhesh.Meru me Flamurtarin dhe jo me llafe rrugesh..Isha betuar qe s’do replikoja, por ky njeri as per Ramazan nuk ri pa genjyer..

Whatsapp Image 2024 03 27 At 11.05.15
Whatsapp Image 2024 03 27 At 11.05.15

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts