Bota

Shpërthim në zonën stërvitore në Çeki, raportohet për disa të plagosur

shperthim ne zonen stervitore ne ceki raportohet per disa te plagosur
shperthim ne zonen stervitore ne ceki raportohet per disa te plagosur

Një shpërthim i madh u raportua në një zonë stërvitore ushtarake në Libava, në lindje të Republikës Çeke.

“Kemi të bëjmë me një aksident të rëndë në zonën e stërvitjes ushtarake të Libavës, ku kanë shpërthyer municione të paspecifikuara. Fatkeqësisht, në vendngjarje ka të lënduar”, thanë Forcat e Armatosura Çeke.

Megjithatë, ushtria çeke nuk dha informacione të mëtejshme për numrin e të plagosurve.

Ndërsa zëdhënësja e shërbimit të shpëtimit Lucie Mikiskova tha për Agjencinë Çeke të Lajmeve (CTK) se shërbimi i shpëtimit në Olomouc po ndërhyn në këtë incident.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts