Shqiperia

Shqipëria bëhet pjesë e Konventës Lubjanë-Hagë, Manja: Hap vendimtar në luftën kundër pandëshkueshmërisë së krimeve ndërkombëtare

shqiperia behet pjese e konventes lubjane hage manja hap vendimtar ne luften kunder pandeshkueshmerise se krimeve nderkombetare
shqiperia behet pjese e konventes lubjane hage manja hap vendimtar ne luften kunder pandeshkueshmerise se krimeve nderkombetare

Shqipëria është bërë pjesë e Konventës Lubjanë-Hagë, që sipas ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja është një hap kundër pandëshkueshmërisë së krimeve ndërkombëtare, kompensimin e viktimave të tyre dhe për forcimin e drejtësisë penale.

Postimi i plotë:

Sot Shqipëria 🇦🇱 nënshkroi Konventën 📜 Lubjanë-Hagë, një hap vendimtar në luftën kundër pandëshkueshmërisë së krimeve ndërkombëtare, kompensimin e viktimave të tyre dhe për forcimin e drejtësisë penale.

Inkurajuese është pjesëmarrja e 4️⃣3️⃣ shteteve në këtë iniciativë, duke përfshirë kontributin e vlerësuar të partnerëve si Holanda 🇳🇱 dhe Sllovenia. 🇸🇮

Bashkë për një botë më drejtë dhe të sigurt!

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts