Shqiperia

“Shqipëria dënon ashpër sulmin e Iranit ndaj Izraelit”, Hasani: Kërcënim i rëndë për sigurinë e të gjithë rajonit

shqiperia denon ashper sulmin e iranit ndaj izraelit hasani kercenim i rende per sigurine e te gjithe rajonit
shqiperia denon ashper sulmin e iranit ndaj izraelit hasani kercenim i rende per sigurine e te gjithe rajonit

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit, duke theksuar se ky përshkallëzim është një kërcënim i rëndë për të gjithë rajonin. “Shqipëria dënon ashpër sulmin e Iranit ndaj Izraelit. Ky përshkallëzim është një kërcënim i rëndë për sigurinë e Izraelit dhe të gjithë rajonit.

Rrezikon të sjellë paqëndrueshmëri dhe shkatërrim më të madh në të gjithë Lindjen e Mesme. Këshillojmë shqiptarët në këtë rajon, të ndjekin udhëzimet e autoriteteve lokale për përditësimet e sigurisë publike dhe të kontaktojnë ambasadat tona për ndihmë.”

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts