Sport

Simon i del kundër Mbappe-s: Nuk duhet që ne futbollistët të flasim për politikë

simon i del kunder mbappe s nuk duhet qe ne futbollistet te flasim per politike
simon i del kunder mbappe s nuk duhet qe ne futbollistet te flasim per politike

Bëri padyshim bujë deklarata e Mbappe, një ditë para sfidës së pare në Euro 2024, I cili I doli në krah Thuramit, duke thënë se votuesit në Francë nuk duhet ta votojnë ekstremizimin e djathtë, në zgjedhje.

Portieri i kombëtares spanjolle, Unai Simon, deklaroi se: Nuk jam dakord me Mbappe. Ne futbollsitët nuk kemi pse merremi me politikë. Kylian është një personazh me impakt në public. Jemi sportisë, ndaj mendojmë se duhet të flasim vetëm për futbollin, përfundoi portiere i Bilbaos.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts