Sport

Situatë enigmatike për “Final 4” dhe mbijetesën, si ndryshon renditja e Superiores pas javës së 30-të

situate enigmatike per final 4 dhe mbijetesen si ndryshon renditja e superiores pas javes se 30 te

Java e 30-të e Superiores u mbyll me dy duelet e ditës së sotme, atë mes Erzenit dhe Egnatias që përfundoi me rezultatin 1-0 për shijakasit si dhe Skënderbeu-Tirana që nuk prodhoi gola.

Ndërkohë ditën e diel u luajtën edhe 3 duelet e tjera të kësaj jave, ku spikat triumfi 0-1 i Laçit në transfertë ndaj Teutës, teksa Partizani-Vllaznia dhe Kukësi-Dinamo nuk prodhuan fitues.

Me kalimin e javëve edhe gara për sa i përket “Final 4” si dhe mbijetesës po bëhet gjithnjë edhe më enigmatike. Ja si ndryshon tabela e Superiores pas dueleve të javës së 30-të. 

Renditja1
Renditja1

REZULTATET: 

KUKËSI-DINAMO 1-1 

TEUTA-LAÇI 0-1 

PARTIZANI-VLLAZNIA 0-0 

ERZENI-EGNATIA 1-0 

SKËNDERBEU-TIRANA 0-0 

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts