Kosova Sport

Skandal në miqësoren e Yerevanit, flamuri i Kosovës vendoset mbrapsht në fanellat e lojtarëve të Armenisë

skandal ne miqesoren e yerevanit flamuri i kosoves vendoset mbrapsht ne fanellat e lojtareve te armenise
skandal ne miqesoren e yerevanit flamuri i kosoves vendoset mbrapsht ne fanellat e lojtareve te armenise

Kosova u përball në Yerevan ndaj Armenisë, në një ndeshje miqësore. Përtej rezultatit 0-1 në favor të dardanëve, u vu re një detaj në fillimin e ndeshjes. Teksa po ekzekutoheshin himnet e të dy skuadrave, u pa që në fanellën e armenëve, flamuri i i Kosovës është vendosur mbrapsht. Pamjet po bëjnë xhiron e rrjetit, me shpërndarjet që kanë qenë të shumta.

Sa i takon ndeshjes, goli i vetëm i takimit u realizua nga Milot Rashica në minutën e 25-të. Rashica shfrytëzoi në maksimum një asist të Zhegrovës, duke i dhuruar fitoren skuadrës, e para në epokën e Fodës.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts