Sport

Skenë sureale në Slloveni, portieri zëvendësohet pas 10 sekondash lojë (VIDEO)

skene sureale ne slloveni portieri zevendesohet pas 10 sekondash loje video
skene sureale ne slloveni portieri zevendesohet pas 10 sekondash loje video

Një skenë sureale u pa fundjavën e kaluar në elitën e kampionatit slloven. Të shtunën u mbajt ndeshja ndërmjet Olimpija Ljubljana dhe Rogaska, e vlefshme për xhiron e 20-të të Prva Liga.

Në kampionat, ekziston një rregull i veçantë sipas të cilit çdo skuadër duhet të vendosë të paktën një lojtar nën 21 vjeç në formacionin titullar.

Rogaska aktivizoi titullar 17-vjeçarin Zan Lorber për të respektuar këtë rregull, me trajnerin Drobne që pas 10 sekondash e ndërroi me “gardianin” 29-vjeçar, Ajdin Mulalic.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts