Bota

Sulmet në Siri dhe Irak, Biden: Nëse dëmtoni një amerikan, ne do të përgjigjemi!

sulmet ne siri dhe irak biden nese demtoni nje amerikan ne do te pergjigjemi
sulmet ne siri dhe irak biden nese demtoni nje amerikan ne do te pergjigjemi

Presidenti amerikan Joe Biden ka reaguar në lidhje me sulmet ndaj grupeve në Irak e Siri që sulmuan më parë ushtrinë amerikane.

Biden tha se kjo ishte vetëm nisja e përgjigjes së SHBA ndaj sulmeve, teksa shtoi se Amerikan nuk kërkon konflikt.

“Përgjigja jonë filloi sot. Do të vazhdojë në kohë dhe vende që ne zgjedhim. Shtetet e Bashkuara nuk kërkojnë konflikt në Lindjen e Mesme apo askund tjetër në botë. Por le ta dinë të gjithë ata që mund të kërkojnë të na dëmtojnë: nëse dëmtoni një amerikan, ne do të përgjigjemi”, tha ai.

Biden përsëriti deklaratën e tij në një postim në rrjetin social “X”.

“Sot, nën drejtimin tim, forcat ushtarake të SHBA-së goditën objektivat në Irak dhe Siri që IRGC dhe milicitë e lidhura përdorin për të sulmuar forcat amerikane. Ne nuk kërkojmë konflikt në Lindjen e Mesme apo askund tjetër në botë. Por për të gjithë ata që kërkojnë të na dëmtojnë: Ne do të përgjigjemi”, shkroi Biden.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts