Shqiperia

Sulmi iranian ndaj Izraelit, Begaj: Çdo përshkallëzim mund të rrezikojë paqen dhe sigurinë në Lindjen e Mesme

sulmi iranian ndaj izraelit begaj cdo pershkallezim mund te rrezikoje paqen dhe sigurine ne lindjen e mesme
sulmi iranian ndaj izraelit begaj cdo pershkallezim mund te rrezikoje paqen dhe sigurine ne lindjen e mesme

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj thotë se Shqipëria dënon sulmin e paprecedentë të Iranit ndaj Izraelit dhe se çdo përshkallëzim i mëtejshëm mund të rrezikojë paqen dhe sigurinë në Lindjen e Mesme.

“Shqipëria dënon ashpër sulmin e paprecedentë të Iranit ndaj Izraelit dhe shpreh shpresën e saj se nuk do të ketë përshkallëzim të mëtejshëm. Çdo përshkallëzim i mëtejshëm mund të rrezikojë paqen dhe sigurinë në Lindjen e Mesme dhe të ketë efekte të pakthyeshme në një shkallë më të gjerë”, shkruan ai në reagim.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts