Shqiperia

Të dyshuar për disa vjedhje në Belgjikë, arrestohen 3 ‘skifterët’ shqiptarë

te dyshuar per disa vjedhje ne belgjike arrestohen 3 skifteret shqiptare
te dyshuar per disa vjedhje ne belgjike arrestohen 3 skifteret shqiptare

Policia belge ka arrestuar tre shqiptarë të dyshuar për disa vjedhje në Hageland, të gjitha në fillim të shkurtit, në Linter dhe Zoutleeuw. Zona e policisë Getevallei ishte në gjendje të lidhte një makinë me ato 3 vjedhje.

Policia pranë Mechelen kontrolloi një makinë tjetër ku ndodheshin tre shqiptarë të cilët nuk mund të shpjegonin pse ndodheshin në Belgjikë. Ajo makinë rezulton të jetë e regjistruar në të njëjtën adresë me makinën e lidhur me vjedhjet.

Përveç kësaj, telefonat celularë të tre burrave, të moshës 24, 36 dhe 37 vjeç, mund të lidhen gjithashtu me vjedhjet në Hageland. Kështu u bashkuan pjesët e enigmës. 1 i dyshuar mohon gjithçka, dy të tjerët refuzojnë shpjegime. Dhoma e këshillit do të vendosë të premten nëse ata do të qëndrojnë në paraburgim.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts