Shqiperia

Tensione dhe përplasje/ Teliti nga protesta te Bashkia: S’jemi ne kriminelët, por ata brenda!

tensione dhe perplasje teliti nga protesta te bashkia sjemi ne kriminelet por ata brenda
tensione dhe perplasje teliti nga protesta te bashkia sjemi ne kriminelet por ata brenda

Nënkryetari i këshillit bashkiak në Bashkinë e Tiranës, nga radhët e opozitës, Dorian Teliti i ka bërë thirrje policisë që të lejohen që të hyjnë brenda institucionit.

Ai tha se kriminelët janë brenda, qytetarët ngelen jashtë.

“Kjo nuk është polici e shtetit, por policia e pushtetit. Mbrojtët shembejen e teatit, apo dhe inceneratorin e Tiranës, gjëra që mund të ndodhin në vendet e botës së tretë.

Të zgjedhurit vendorë përballen sot me policinë, sikur të jemi ne kriminelët. Kriminelët janë brenda! Këto janë qytetarët. Pse nuk na lejoni që të futemi brenda!”, tha Teliti.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts