Bota

Tërmeti shkund Bullgarinë, ja sa ishte magnituda

termeti shkund bullgarine ja sa ishte magnituda

Bullgaria është “shkundur” sot nga një tërmet i fuqishëm.

Raportohet se dridhjet ishin 4.2 ballë të Rihterit.

Sipas faqes EMSC, epiqendra e lëkundjes së tokës qyteti i Plodivit, në juglindje të vendit.

Aktualisht nuk raportohen të lënduar, teksa lëkundja e parë është pasuar dhe nga disa paslëkundje.

Capture
Capture
Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts