Bota

Trump sfidon presidentin Biden për debat televiziv: Në çdo kohë, kudo!

trump sfidon presidentin biden per debat televiziv ne cdo kohe kudo
trump sfidon presidentin biden per debat televiziv ne cdo kohe kudo

Donald Trump ka sfiduar Joe Biden në debate televizive, ndërsa rivalët po përpiqen drejt një revanshi në Shtëpinë e Bardhë pas fshirjes së votave të Super Martës. Republikani tha se do të merrte pjesë në një forum televiziv me presidentin demokrat “në çdo kohë, kudo, kudo”, mesazh që e postoi dhe rrjetet sociale.

Fushata e Biden tha se Trump ishte “i etur për vëmendje dhe po përpiqej të zgjeronte apelin e tij”.

Trump tha se fushata e Bidenit “tregonte etje për vëmendje dhe se kishte vështirësi të ‘zgjerojë’ thirrjet e tij”. Deri më tani nuk ka ndonjë dakordim për debat, derisa zgjedhjet presidenciale pritet të mbahen në nëntor të këtij viti. Sfida e Trump vjen disa orë pasi rivalja e tij republikane Nikki Haley hoqi dorë nga gara për t’u nominuar nga republikanët për Shtëpinë e Bardhë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts