Shqiperia

U ekstradua sot nga Gjermania për vrasjen e Briken Sanajt te Kodra e Diellit, ky është Vladimir Kola (FOTO)

u ekstradua sot nga gjermania per vrasjen e briken sanajt te kodra e diellit ky eshte vladimir kola foto
u ekstradua sot nga gjermania per vrasjen e briken sanajt te kodra e diellit ky eshte vladimir kola foto

Kjo është fotografia e Vladimir Kolës, i cili u ekstradua sot nga Gjermania në vendin tonë, pasi akuzohet për vrasje.

Me datën 03/10/2022, rreth orës 22:50 tek Kodra e Diellit, shtetasi Vladimir Kola në bashkëpunim me persona të tjerë ka qëlluar për vdekje shtetasin Briken Sanaj.

Njoftimi:

Sot me datën 16.04.2024, si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tiranës me Interpol Wiesbaden, në Gjermani u bë arrestimi me qëllim ekstradimi drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar  Vladimir Kola, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana.

Vepra penale: Plagosje me pasoje vdekjen, keqtrajtim, vrasje, armembajtje pa leje, eksplozive etj.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts