Bota

Ushtria izraelite: Po përpiqemi të ‘përmbysim’ Rripin e Gazës me ndihma

ushtria izraelite po perpiqemi te permbysim rripin e gazes me ndihma
ushtria izraelite po perpiqemi te permbysim rripin e gazes me ndihma

Izraeli do të përpiqet të “përmbysë” Rripin e Gazës me ndihma humanitare nga një sërë pikash hyrëse.

Kështu tha dje zëdhënësi i Forcave të Mbrojtjes të Izraelit (IDF) në një konferencë për shtyp të cituar nga mediat ndërkombëtare.

“Ne po përpiqemi ta përmbysim zonën me ndihma humanitare”, tha kundëradmirali Daniel Hagari një grupi gazetarësh të huaj. Dje në mëngjes, IDF njoftoi se gjashtë kamionë që transportonin furnizime nga Programi Botëror i Ushqimit (WFP) kishin hyrë në pjesën veriore të Rripit. Më shumë kolona të tilla dhe dërgesa nga pikat e tjera të hyrjes do të pasojnë, të plotësuara nga fluturimet ajrore dhe dërgesat e ndihmave nga deti, tha Hagari.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts