Bota

Ushtria ukrainase: Rrëzuam 17 nga 22 dronët e lëshuar nga Rusia gjatë natës

ushtria ukrainase rrezuam 17 nga 22 dronet e leshuar nga rusia gjate nates
ushtria ukrainase rrezuam 17 nga 22 dronet e leshuar nga rusia gjate nates

Sistemet e mbrojtjes ajrore të Ukrainës shkatërruan 17 nga 22 dronët e lëshuar nga Rusia gjatë natës. Kështu njoftuan sot Forcat Ajrore të Ukrainës.

Përveç dronëve, Rusia lëshoi ​​edhe shtatë raketa kundër Ukrainës, sipas deklaratës së Forcave Ajrore në Telegram.

Nuk ishte e qartë se çfarë ndodhi me raketat dhe dronët që nuk u shkatërruan.

Kujtojmë se prej 2 vitesh, Rusia vijon agresionin në Ukrainë, teksa tenton të pushtojë territoret e saj.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts