Shqiperia

Vatër zjarri në Dardhas të Pogradecit, autoritetet dyshojnë se shkak për flakët mund të jetë…

vater zjarri ne dardhas te pogradecit autoritetet dyshojne se shkak per flaket mund te jete
vater zjarri ne dardhas te pogradecit autoritetet dyshojne se shkak per flaket mund te jete

Një vatër zjarri është konstatuar mbrëmjen e kësaj të mërkure në fshatin Niçë në njësinë Dardhas të Pogradecit.

Gazetarja Lorena Kodra raporton për Balkanweb se pas marrjes së njoftimit në zonë kanë shkuar inspektorë të pyjores, zjarrfikës dhe banorë të fshatit të cilët po punojnë për izolimin e flakëve.

Situata do të rishikohet edhe nesër në mengjes.

Po punohet gjithashtu edhe për shkaqet e zjarrit por paraprakisht dyshohet të jetë i qëllimshëm.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts