Shqiperia

Emri/ Ndryshime në qeveri, ja kush do të jetë zv/ ministri i ri i Drejtësisë

emri ndryshime ne qeveri ja kush do te jete zv ministri i ri i drejtesise
emri ndryshime ne qeveri ja kush do te jete zv ministri i ri i drejtesise

Këshilli i Ministrave ka emëruar në mbledhjen e sotme në detyrën e zëvendësministrit të Drejtësisë Tedi Dobin.

Vendimi i firmosur nga kryeministri Edi Rama bëhet në mbështetje te nenit “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”.

Vendimi:

V E N D I M
PËR
EMËRIM NË DETYRË
Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave
V E N D O S I:
Z. Tedi Dobi emërohet zëvendësministër i Drejtësisë.
Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.
K R Y E M I N I S T R I
EDI RAMA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts