Shqiperia

Vendimi/ Vangjel Tavo emërohet prefekti i qarkut Vlorë

vendimi vangjel tavo emerohet prefekti i qarkut vlore
vendimi vangjel tavo emerohet prefekti i qarkut vlore

Në mbledhjen e ditës së sotme të Këshillit të Ministrave është vendosur të bëhen disa ndryshime të rëndësishme në emërime.

Kështu, me firmën e kryeministrit të vendit Edi Rama, Vangjel Tavo është emëruar prefekti i qarkut të Vlorës. Ky i fundit ka qenë më herët deputet dhe ministër i Shëndetësisë.

Njoftimi: 

V E N D O S I:

  1. Z. Flamur Mamaj, prefekt i Qarkut të Vlorës, lirohet nga kjo detyrë.
  2. Z. Vangjel Tavo emërohet prefekt i Qarkut të Vlorës.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”.

K R Y E M I N I S T R I

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts