Sport

Vetëm barazim, Napoli zhgënjen në Serie A, ndaj Genoas i shpëton një gol në fund

vetem barazim napoli zhgenjen ne serie a ndaj genoas i shpeton nje gol ne fund

Napoli nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në shtëpi ndaj Genoas. Se do të ishte një ndeshje e vështirë për kampionët e Italisë u pa që në pjesën e parë, me 45’ minutat që përfunduan pa gola.

Me fillimin e pjesës së dytë, mysafirët nga Genoa befasuan vendasit me anë të Frendrup. Të besuarit e Mazzarrit kërkuan të reagonin dhe barazuan vetëm në fund me Ngonge.

Me këtë rezultat, Napoli është në vendin e 9-të, shumë larg pritshmërive. Në krahun tjetër, Genoa merr një pikë jetike dhe e sheh veten komode në mesin e tabelës.