Sport

VIDEO/ Arsenali triumfon ndaj Luton, asnjë problem në shtëpi

video arsenali triumfon ndaj luton asnje problem ne shtepi
video arsenali triumfon ndaj luton asnje problem ne shtepi

Arsenali ka marrë një fitore të rëndësishme në garën për titullin kampion. Gooners mundën 2-0 Luton, në Londër. Odegaard realizoi në të 24-tën minutë, duke i dhënë qetësinë e duhur trajnerit Arteta. Brenda pjesës së parë, një autogol i Hashikoa-s ccoi shifrat në 2-0. Më pas, në pjesën e dytë, Arsenalit i mjaftoi menaxhimi i rezultatit, për të futur 3 pikët në kasafortë.

Arsenali do të përballet në ndeshjen tjetër ndaj Brighton në transafertë. Në krahun tjetër, Luton pret Bournemouth.

(VIDEO)

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts