Sport

VIDEO/ Barcelona bën “ligjin” në Madrid, Champions “deh” Atleticon, fitore e madhe e katalanasve

video barcelona ben ligjin ne madrid champions deh atleticon fitore e madhe e katalanasve
video barcelona ben ligjin ne madrid champions deh atleticon fitore e madhe e katalanasve

Atletico, e “dehur” nga suksesi në Champions League është mposhtur 0-3 në shtëpi nga Barcelona. Katalanasit realizuan me Joao Felix në pjesën e parë, duke shkuar kështu në avantazh në dhomat e zhveshjes. Në pjesën e dytë, Leëa thjeshtoi në maksimum gjërat për skuadrën e Xavit. Nuk mungoi një gol i Lopez, në të 65-tën.

Me këtë rezultat, Los Colchoneros renditen në vendin e pestë me 55 pikë, duke u larguar kështu nga zona Champions pas fitores së Bilbaos. Barcelona e vendit të dytë ka 64 pikë dhe shpreson që të ngushtojë diferencën me Realin kryesues, për t’i dhënë kuptim kampionatit deri në fund.

(VIDEO)

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts