Sport

VIDEO/ Barazim në Milano, Napoli shmang humbjen me Interin kryesues

video barazim ne milano napoli shmang humbjen me interin kryesues
video barazim ne milano napoli shmang humbjen me interin kryesues

Napoli ka shmangur disfatĂ«n nĂ« “San Siro”, teksa ka barazuar 1-1 me Interin. Portieri i kampionĂ«ve tĂ« ItalisĂ« u shfaq protagonist nĂ« minutĂ«n e 13-tĂ«. Meret i mohoi golin Darmianit, mĂ« pas Lautaros, pĂ«rpara se Barella tĂ« katranoste gjithçka.

Zikaltërit kaluan në avantazh në fundin e pjesës së parë. Një top tokazi i Bastonit rezultoi si një penallti në lëvizje për Darmian, i cili me të majtën ia doli të realizojë.

Dimarco vendosi  nĂ« provĂ« Meret nĂ« fillimin e pjesĂ«s sĂ« dytĂ«, e menjĂ«hershme ishtĂ« pĂ«rgjigja e “gardianit”. Ekipi i Inzaghit flirtoi me golin e dytĂ«, Jesus devijoi njĂ« top tĂ« Barellas qĂ« ishte nisur pĂ«r tĂ« shkuar drejt portĂ«s. Ishte pikĂ«risht Juan Jesus qĂ« vendosi ekuilibrat nĂ« minutĂ«n e 80-tĂ«, duke ndezur festĂ«n te tifozeria mike. Ky barazim nuk prish punĂ« te Interi kryesues, pasi diferenca me Milanin ndjekĂ«s Ă«shtĂ« 14 pikĂ«. Napoli renditet nĂ« vendin e shtatĂ«.

(VIDEO)

(J.S/BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts