Sport

VIDEO/ Barcelona “ndez” ndaj Alaves, pikë të arta për Lewandowskin me shokë

video barcelona ndez ndaj alaves pike te arta per lewandowskin me shoke
video barcelona ndez ndaj alaves pike te arta per lewandowskin me shoke

Pas triumfit ndaj Osasunas, Barcelona ruan ritmin dhe merr kështu një tjetër fitore me peshë. Alaves u imponua 1-3 ndaj katalanasve, në përballjen e mbajtur në Estadio Mendizorrotza (Vitoria-Gasteiz).

Ekipi i Xavit shkoi në dhomat e zhveshjes në avantazh, Leëandoëski vendosi ndeshjen në shinat e duhura në minutën e 22-të. Në fillimin e pjesës së dytë, Barça “tregoi dhëmbët”, duke dyfishuar shifrat me Gundogan.

Omorodion futi vendasit sërish në lojë, por vetëm përkohësisht, pasi Vitor Roque shuajti shpresat e Alaves në të 63-tën. Pak më pas, Roque u shndërrua në protagonist negativ, teksa u ndëshkua dy herë me karton të verdhë brenda 3 minutash, duke lënë skuadrën me një lojtar më pak për më shumë se 20 minuta.

Asgjë për t’u shqetësuar gjithsesi për Barcelonën që triumfon dhe shkon në kuotën e 50 pikëve, në vendin e 3-të. Alaves është në mesin e tabelës.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts