Sport

VIDEO/ Franca triumfon ndaj Austrisë, një gol vendos ndeshjen

video franca triumfon ndaj austrise nje gol vendos ndeshjen
video franca triumfon ndaj austrise nje gol vendos ndeshjen

Franca triumfoi minimalisht 0-1 ndaj Austrisë, në ndeshjen e vlefshme për Euro 2024. “Gjelat” e nisën ndeshjen në sulm, teksa iu afruan golit me Theo Hernandez në minutën e 13-të. Edhe austriakët patën rastet e tyre, me Baumgartner që u shfaq rrezikshëm në zonën e kundërshtarit, në minutën e 25-të.

Pak minuta më pas, të besuarit e Ragnick “kërcënuan” me Laimer, por portieri Maignan u përgjigj mirë. Në fundin e pjesës së parë, Franca shtoi presionin dhe kaloi në avantazh falë një autogoli të pafat të Wober (38’), pas një krosimi të yllit Kylian Mbappe. Në pjesën e dytë nuk pati gol, pavarësisht rasteve.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts