Sport

VIDEO/ Goditje në garën për titullin, Liverpool pëson disfatë nga Crystal Palace

video goditje ne garen per titullin liverpool peson disfate nga crystal palace
video goditje ne garen per titullin liverpool peson disfate nga crystal palace

Liverpool merr një goditje të rëndë për titullin kampion. Ekipi i drejtuar nga Jurgen Klopp pësoi disfatë 0-1 në shtëpi, ndaj Crystal Palace.  Goli i vetëm i takimit erdhi nga Eze, pas 14 minutash lojë.

Me këtë rezultat, Liverpool zbret në vendin e 3-të me 71 pikë. Ndeshja e radhës është në Londër, ndaj Fulham. Në krahun tjetër, Palace renditet në vendin e 14-të me 33 pikë. Sfida e radhës është ndaj West Ham.

(VIDEO) 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts