Bota Sport

VIDEO/ Kristiano Ronaldo dhuron spektakël para Europianit, Portugalia shkëlqen me 3 gola në miqësore

video kristiano ronaldo dhuron spektakel para europianit portugalia shkelqen me 3 gola ne miqesore
Kristiano Ronaldo frymëzoi Portugalinë në një fitore bindës 3-0 ndaj Republikës së Irlandës në miqësoren e tyre të fundit përpara Kampionatit Europian.

RONALDOOO

CR7-ta rrëmbeu skenën me një dopietë mjaft të bukur në minutat 50 dhe 60-të, ndërkohë që pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0 falë golit të Zhoao Feliks.

Pavarësisht moshës, duket se Ronaldo do të jetë ai që do të udhëheqë sulmin e Portugalisë edhe në këtë Europian. Edhe pse konkurrenca është e lartë, CR7 duket në superformë për të bërë diferencën.

GOLAT E NDESHJES: VIDEO 

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts