Sport

VIDEO/ “Mama Mia, Roko Vata”, komentatori italian befasohet nga tripleta e djalit të ish-kapitenit të Kombëtares shqiptare

video mama mia roko vata komentatori italian befasohet nga tripleta e djalit te ish kapitenit te kombetares shqiptare
video mama mia roko vata komentatori italian befasohet nga tripleta e djalit te ish kapitenit te kombetares shqiptare

Talenti me origjinë shqiptare, Roko Vata, dhuroi spektakël mbrëmjen e djeshme me fanellën e Irlandës U-21 në duelin e vlefshëm për kualifikueset e Europianit të 21-vjeçarëve ndaj San Marinos, që përfundoi me rezultatin 0-7.

Djali i ish-kapitenit të Kombëtares shqiptare, arriti të shënonte plot 3 gola në këtë përballje, duke u zgjedhur dhe lojtari më i mirë i sfidës. Vata shënoi golin e katërt për Irlandën në minutën e 62-të, të pestin në minutën e 64-t si dhe golin e shtatë që vulosi sfidën në minutën 90+2.

Të shumta kanë qenë elozhet në rrjetet sociale, për talentin shqiptar që përfaqëson 21-vjeçarët e Irlandës, por ato që spikatën më shumë ishin fjalët e komentatorit italian, i cili tha: “Mama Mia, Roko Vata”. Ai iu referua gjuajtjes nga distanca në golin e tretë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts