Bota

VIDEO/ Momente paniku, ndërtesa shembet përpara banorëve në Tajvan

video momente paniku ndertesa shembet perpara banoreve ne tajvan
video momente paniku ndertesa shembet perpara banoreve ne tajvan

Tërmeti i frikshëm në Tajvan ka shkaktuar skena aspak të zakonta.

Pamjet e tmerrshme kanë bërë xhiron në rrjetet sociale, ndërsa autoritetet janë duke u përpjekur të shpëtojnë personat e bllokuar.

Tërmeti i fuqishëm rrëzoi një ndërtesë 10-katëshe përpara syve të qytetarëve. Kamerat e sigurisë kanë fiksuar momentin, kur ndërtesa shembet dhe qytetarët vrapojnë të tmerruar.

[embedded content]

Tërmeti me magnitudë 7.4 ballë shkaktoi në total 9 viktima, ndërsa më shumë se 900 të tjerë janë bllokuar.

(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts