Lifestyle

VIDEO/ Nuk kishin biletë, çifti braktis foshnjë tavolinën e kontrollit të aeroportit për të…

video nuk kishin bilete cifti braktis foshnje tavolinen e kontrollit te aeroportit per te
video nuk kishin bilete cifti braktis foshnje tavolinen e kontrollit te aeroportit per te

Një çift që braktisi fëmijën e tyre në tavolinën e kontrollit në aeroportin Ben-Gurion të Izraelit përpara se të përpiqej të hipte në një fluturim për në Bruksel, është arrestuar nga policia.

Dyshja mbërritën në aeroportin e Tel Avivit të martën me pasaporta belge dhe bileta për një fluturim të Ryanair në kryeqytetin belg, por nuk kishin një kartë imbarkimi për fëmijën e tyre.

Kur u tha nga stafi i aeroportit se nuk mund të hipnin pa blerë një biletë të veçantë, ata thjesht e lanë fëmijën në karrigen e saj në tavolinën e kontrollit dhe vazhduan të niseshin për në terminalin e sigurisë. Videoja tronditëse tregoi momentin kur stafi i mërzitur i aeroportit vuri re karrocën e vetme dhe tërhoqi një batanije, duke ekspozuar foshnjën e braktisur aty.

Stafi në kontrollin e sigurisë refuzoi ta lejonte çiftin të kalonte, duke i detyruar ata të ktheheshin për të marrë foshnjën përpara se të telefononin policinë që zbriti në Terminalin 1 dhe i arrestoi menjëherë. Dyshja u dërguan për t’u marrë në pyetje. Menaxheri i Ryanair  tha për Jerusalem Post: “Nuk kemi parë kurrë diçka të tillë. Nuk mund ta besonim atë që po shihnim.’

Sipas Ryanair, njerëzit që udhëtojnë me një foshnjë mund të paguajnë rreth 25 £ për një vend prehër ose mund të blejnë një vend të veçantë për fëmijën me një tarifë standarde për të rriturit. Autoriteti i Aeroportit të Izraelit lëshoi ​​gjithashtu një deklaratë, duke shpjeguar se çifti kishte mbërritur me vonesë për fluturimin e tyre dhe e kishte lënë foshnjën në tavolinën e kontrollit në një përpjekje për të kaluar në kohë sigurinë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts