Bota

VIDEO/ Pas Tajvanit, Japonia goditet nga një tërmet i fuqishëm

video pas tajvanit japonia goditet nga nje termet i fuqishem
video pas tajvanit japonia goditet nga nje termet i fuqishem

Një tërmet nënujor me magnitudë 6.0 është regjistruar sot në brigjet e prefekturës Fukushima në verilindje të Japonisë, megjithatë nuk ka rrezik të shkaktojë cunami. Lajmi është konfirmuar dhe nga Agjencia Meteorologjike dhe Sizmologjike të Japonisë (JMA).

Sipas mediave japoneze, deri më tani nuk raportohet për viktima apo dëme.

Tërmeti, i cili u ndje në kryeqytetin Tokio, erdhi një ditë pas një tërmeti shumë të fortë nënujor (mbi 7 ballë) pranë Tajvanit që vrau nëntë njerëz dhe plagosi më shumë se 1000 të tjerë në ishull, me rreth 50 të tjerë ende të zhdukur. Po ashtu u shkaktuan dëme të shumta materiale.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts