Lifestyle

VIDEO shokuese/ Gruaja çon të vdekurin në bankë për të firmosur kredinë, punonjësja: Pse është kaq i zbehtë? Çfarë ndodhi më pas

video shokuese gruaja con te vdekurin ne banke per te firmosur kredine punonjesja pse eshte kaq i zbehte cfare ndodhi me pas
video shokuese gruaja con te vdekurin ne banke per te firmosur kredine punonjesja pse eshte kaq i zbehte cfare ndodhi me pas

Ky është momenti kur një grua dërgoi në një bankë një person të vdekur për të firmosur një kredi në emër të tij. Gruaja e çoi kufomën me anë të një karrigeje me rrota dhe dyshohet se u përpoq ta detyronte atë të “merrte” një kredi në emrin e saj, ndërsa i mbante kokën lart. Stafi i bankës pyeti gruan se pse personi që do të firmoste ishte kaq i zbehtë.

Punonjësit e bankës filluan të filmonin çiftin dhe përfunduan duke thirrur një ambulancë dhe policinë, ndërsa ajo përdori dorën për të mbajtur kokën e pensionistit të ndjerë drejt dhe i tha: ‘Xhaxha, po dëgjon? Duhet ta firmosni.  Unë nuk mund të nënshkruaj për ju”.

Pamjet treguan gruan duke i thënë të vdekurit të kapte fort stilolapsin e tij ndërsa ajo e vendosi atë midis gishtërinjve dhe e inkurajoi të firmoste një copë letër në degën e bankës në Bangu, një lagje në zonën perëndimore të Rio de Janeiro, Brazil, shkruan Mail. Një punonjës banke që ishte dëshmitar i skenës i tha gruas: ‘Unë nuk mendoj se kjo është e ligjshme. Ai nuk duket mirë. Ai është shumë i zbehtë.’ Ajo u përgjigj: ‘Ai është i tillë’ para se t’i thoshte të ndjerit: ‘Nëse nuk je mirë, mund të të çoj në spital. Dëshiron të kthehesh sërish në spital?’

Videoja tregoi kokën e të vdekurit duke u lëkundur para dhe mbrapa përpara se ajo të kapte qafën e tij me dorën e majtë nga pas. Ajo e nxiti atë: ‘Nënshkruaj këtu dhe mos më bëj me dhimbje koke’, por u prit nga një heshtje logjike nga njeriu me të cilin po pretendonte se kishte një bisedë. Ngjarja surreale ka ndodhur pasditen e djeshme. Mjekët e ardhur në vendngjarje konfirmuan se pensionisti i ndjerë, Paulo Roberto Braga, 68 vjeç, kishte ndërruar jetë disa orë më parë. Gruaja që e futi në bankë, Erika de Souza Vieira Nunes, u arrestua në vendngjarje dhe i tha policisë se ajo ishte mbesa si dhe kujdestare e tij.

Hetuesit po kontrollojnë kamerat e sigurisë brenda dhe jashtë bankës për të parë nëse familjari i Braga ishte vetëm apo me bashkëpunëtorët e dyshuar, mes dyshimit se mund të kishin të bënin me një mashtrim të organizuar. Shefi i policisë Fabio Luiz konfirmoi seBraga ishte i vdekur kur u fut në bankë. Ai shtoi: “Hetimi po vazhdon për të identifikuar anëtarët e tjerë të familjes dhe për të zbuluar nëse ai ishte gjallë kur ishte rregulluar kredia dhe kur daton”.

Raportet lokale thanë se kredia ishte për 17,000 Reais braziliane, ekuivalente me rreth 2,500 £. Dy burra u burgosën në Irlandë korrikun e kaluar për përpjekje për të përdorur trupin e një njeriu të vdekur për të mashtruar një zyrë postare dhe për të kërkuar pensionin e tij. Declan Haughney, 41 vjeç, u dënua me dy vjet dhe 37-vjeçari Gareth Coakley u dënua me 18 muaj burg. Incidenti ndodhi në qytetin Carlow në janar 2022.

Pamjet e kamerave CCTV të të dy burrave që tërhiqnin zvarrë trupin e pajetë të 66-vjeçarit Peadar Doyle, i cili kishte një kapelë, nga shtëpia e tij në zyrën postare u shfaqën gjatë gjyqit të tyre në Gjykatën Penale të Qarkut në Carlow. Raportet e asaj kohe përshkruanin Haughney si nipin e të vdekurit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts