Sport

VIDEO/ Të mëdhatë nuk falin në FA Cup. Fitojnë Liverpool, United e Chelsea

video te medhate nuk falin ne fa cup fitojne liverpool united e chelsea
video te medhate nuk falin ne fa cup fitojne liverpool united e chelsea

Chelsea ka kaluar fazën e 1/8-ave të FA Cup, pasi eliminoi Leeds. Blutë e Londrës mundën 3-2 Leeds, në ndeshjen e mbajtur në Stamford Bridge (London).Dopieta e Joseph ishte e pamjaftueshme për mysafirët, të cilët duhet të kënaqen thjeshtë me prezencën. Të besuarit e Pochettinos iu falën golave të Jackson, Mudryk dhe Gallagher.

Një biletë për në fazën tjetër e preu edhe Liverpool, pas suksesit 3-0 ndaj Southampton. Golat erdhën nga Koumas dhe Danns (X2).

Manchester United fitoi minimalisht 0-1 ndaj Nottingham.

(VIDEO)

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts